با ظهور رایانه ها در ادارات و تبدیل پرونده ها به فایل های کامپیوتری، قدم بزرگی در صرفه جویی وقت و هزینه برداشته شد. هچنین بکارگیری سیستم هایی مانند سامانه حضور و غیاب کارمندان نظیر دستگاه های اتوماسیون انگشت نگار، چهره نگار، کارتی و... روند کاری مجموعه ها را بروز و الکترونیکی کرد ولی این سامانه ها هنوز هم ایراداتی مانند خرابی دستگاه، قطع برق و... را دارد. از آن گذشته هنوز هم در اکثر ادارات و مجموعه ها، فرایندهایی مانند گرفتن مرخصی، فیش حقوقی، ثبت جریمه و پاداش و .... نیاز به ثبت دفتری و لزوم امضای مدیریت را دارد. این ادرات ملزم به استخدام نیروی انسانی تحت عنوان منشی هستند تا بسیاری از وقت خود را صرف طبقه بندی و رسیدگی به این امور می نماید.
از طرف دیگر، شرکت های خصوصی و نیمه خصوصی رشد چشمگیری در سال های اخیر داشته اند. در اکثر این شرکت ها، مدت زمان فعالیت مفید هر کارمند، بعنوان معیاری برای حقوق و دستمزد کارمند تلقی می شود. از آن گذشته، شما به عنوان مدیر یک شرکت، باید تمام فعالیت های کارمندان خود را تحت نظر داشته باشید تا بتوانید ارزیابی دقیقی از وضعیت کاری شرکت خود داشته باشید. تصور کنید بتوانید گزارش کامل و دقیقی از مدت زمانی که یک کارمند روی یک پروژه خاص و نوع فعالیتی که انجام داده است، داشته باشید بخوبی می توانید عملکرد آن فرد و روند پیشرفت پروژه را تحلیل کنید.
نکته مهم بعدی، لزوم دورکاری در شرایط خاص، کنترل شما را روی فعالیت های کارمندان و پرسنل شرکت به شدت پایین می آورد. از این رو مدیریت آنلاین می تواند پاسخ مناسبی به این چالش باشد.
برنامه نویسان شرکت نرم افزاری خورشید نشان کویر، سامانه ای طراحی کرده اند که بوسیله آن بتوان به راحتی، در هر مکان و زمانی، گزارش دقیق و کاملی از تمام فعالیت های کارمندان تهیه کرد، فیش حقوقی، جریمه و پاداش پرسنل را سازماندهی و ثبت نمود و از طرفی کارمندان نیز بتوانند فعالیت هایی مانند درخواست مرخصی، ثبت فعالیت و ....را بوسیله آن انجام دهند.

این سامانه دارای دو پنل کاربری یکی برای مدیریت و دیگری برای کارمندان است. که در ادامه جزییات هر یک را شرح می دهیم.

امکانات کاربری سامانه کارما:

ورود و خروج:

کارمند با ورود به شرکت یا مجموعه، با زدن دکمه ورود، زمان ورود و در هنگام خروج، با زدن دکمه خروج، زمان خروج خود را در سامانه ثبت می نماید.

ثبت فعالیت امروز:

این بخش برای ثبت فعالیت کارمندان طراحی شده است. کارمند با انتخاب پروژه مورد نظر، فعالیت را شروع می کند. پس از پایان کار، کارمند پس از درج توضیحات امور انجام شده، فعالیت را پایان می دهد.  در شرکت های عمرانی و ساختمانی، سامانه کارما لوکیشن کارمند را ثبت می نماید و مدیر از صحت حضور کارمند در محل پروژه، مطلع می شود.

درخواست مرخصی:

کارمند می تواند درخواست مرخصی خود را در این قسمت ثبت نماید. مدیریت بنا بر قانون های شرکت، درخواست را پذیرش یا رد می کند.

گزارش ها:

یکی از بخش های مهم و جذاب کارما، بخش گزارش هاست که برای کارمندان کاربرد ویژه دارد. کارمند بوسیله این بخش می تواند عملکرد خود را روزانه یا ماهانه بررسی و تحلیل نماید. این بخش شامل سه قسمت گزارش ورود و خروج، گزارش فعالیت ها و گزارش مرخصی هاست.

قوانین:

قوانین ورود و خروج و مرخصی و ... مطابق با قوانین شرکت و یا مجموعه، در این قسمت نوشته می شود تا کارمندان با آن آشنا شوند. همچنین نحوه کار با قسمت های مختلف کارما، در این بخش شرح داده شده است.

پنل مدیریتی سامانه کارما، خود امکاناتی دارد که بوسیله آن می توان تمام فعالیت ها و امور مجموعه را براحتی مدیریت و نظارت نمود. مدیریت و یا هر کارمندی که مسئولیت مدیریت سامانه کارما را بر عهده دارد می تواند:
  1. کارمندها و پروژه های شرکت را در سامانه تعریف کند.
  2. پروژه ها را به کارمندان مربوطه اختصاص دهد.
  3. شیفت های کاری را تعریف کند و به هر کاربر اختصاص دهد.
  4. در بخش دیگر می تواند گزارش های گوناگون از فعالیت کارمندان تهیه و بررسی نماید.
  5. در بخش گزارش لحظه ای، می توان لیستی از فعالیت کارمندان و پروژه مربوطه را مشاهده نمود.
  6. بجای فرم های کاغذی درخواست مرخصی، که شخصا توسط مدیر باید امضا شود، مدیر در هر مکانی با هر وسیله ای که متصل به اینترنت می شود، می تواند در کسری از ثانیه وضعیت درخواست کارمندان را تعیین کند.
  7. در پایان ماه با بررسی عملکرد هر کارمند میزان بازدهی کاری هر یک را بررسی کند و در صورت کیفیت بالای کاری هر یک، برای ماه های آتی برایشان ضریب بالاتری در نظر بگیرد.
  8. ساعات اختصاص داده شده به هر پروژه را به صورت تفکیک شده داشته باشد تا برای پروژه های بعدی بتواند برنامه ریزی دقیقتری داشته باشد.
  9. جریمه و پاداش ها و فیش حقوقی هر کارمند را مدیریت کند.
شما به عنوان مدیریت مجموعه، سازمان یا هر نهادی چه کوچک و چه بزرگ، با استفاده از سامانه کارما مدیریت بروز و الکترونیک را تجربه خواهید کرد و بسیاری از امور داخلی مجموعه را در کمترین زمان ممکن با بالاترین کیفیت رسیدگی می کنید.
شرکت ساختمانی پایدار سازه سازگار ایساتیس و دکتر نامداری، دو مجموعه ای هستند که مدیریت آنلاین مجموعه خود را به سامانه کارما سپرده اند. برای مشاهده جزییات این همکاری می توانید به بخش نمونه کارهای برنامه نویسی شرکت نرم افزاری خورشید نشان کویر مراجعه نمایید. 
 
در صورت تمایل برای مدیریت آنلاین امور و مجموعه خود، بوسیله سامانه کارما، شما می توانید از طریق برقراری ارتباط با کارشناسان شرکت طراحی سایت خورشید نشان کویر، با دفتر مرکزی به شماره تلفن 03538303277 تماس حاصل فرمایید و سفارش خود را ثبت کنید.