تماس با کارشناسان شرکت نرم افزاری خورشید
بستن پاپ اپ
مشاوره تلفنی

با اشتیاق فراوان منتظر پاسخ گویی به شما عزیزان هستیم، همین الان تماس بگیرید.

time صبح از ساعت 8 الی 16
time عصر از ساعت 18 الی 22

بصورت 24 ساعته پذیرای سوالات و درخواست مشاوره رایگان شما هستیم.

لطفا پس از ثبت درخواست صبور باشید، حتما در اسرع وقت رسیدگی خواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
بستن پاپ اپ

روز جهانی برنامه نویس مبارک

روز جهانی برنامه نویس مبارک!

سهم برنامه نویسان، از تقویم روز 22 شهریور معادل 13 سپتامبر است! روز جهانی برنامه نویس. روزی که فلسفه جالب و منحصر بفردی دارد. در سال 2002 یک برنامه نویس روسی، بنام ولنتین بالت، با جمع آوری امضا و درخواست از رئیس جمهور وقت روسیه، درخواست ثبت یک روز در تقویم، بنام برنامه نویس، را داشت که مورد قبول دولت وقت قرار گرفت و روز 13 سپتامبر روز برنامه نویس نامگذاری شد. در ادامه کشورهای آلمان، کانادا، چین، کرواسی، فرانسه، گوآتمالا، هند، بلژیک، استرالیا، نیوزیلند، لهستان، اسلوونی، بریتانیا، ایران و ایالات متحده آمریکا نیز این روز را به رسمیت شناختند.
چرا روز 13 سپتامبر؟! ذهن برنامه نویسان، همیشه راه های خاص را پیشنهاد می دهد. برخلاف روزهای دیگر، که با فوت یا تولد مشاهیر بزرگ آن رشته ها نامگذاری شده است، انتخاب روز برنامه نویس خاص و بی نظیر است. 13 سپتامبر روز 256 از سال میلادی است. هر فرد کامپیوتری یا برنامه نویس، حتی مبتندی می داند این عدد در کامپیوتر خاص است. تعداد اعداد منحصربفرد یک بایت تا 256 می تواند باشد؛ از طرفی بزرگترین عدد توان 2 کوچکتر از 365، عدد 256 است.
ولی این قانون 256، در تقویم شمسی رعایت نمی شود؛ کمپینی برای جمع آوری امضا، برای ثبت 256 امین روز سال شمسی معادل 10 آذر، در تقویم بنام برنامه نویس تشکیل شده است، ولی هنوز رسمی نشده است.
بستن پاپ اپ
بستن پاپ اپ