تماس با کارشناسان شرکت نرم افزاری خورشید
بستن پاپ اپ
مشاوره تلفنی

با اشتیاق فراوان منتظر پاسخ گویی به شما عزیزان هستیم، همین الان تماس بگیرید.

time صبح از ساعت 8 الی 16
time عصر از ساعت 18 الی 22

بصورت 24 ساعته پذیرای سوالات و درخواست مشاوره رایگان شما هستیم.

لطفا پس از ثبت درخواست صبور باشید، حتما در اسرع وقت رسیدگی خواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
بستن پاپ اپ

تاثیر IP در سئو

آیا تاثیر آدرس IP بر سئو و رتبه بندی سایت مشهود است؟

آدرس IP تاثیر مستقیمی روی سئو سایت ندارد. پیش از این تصور میشد که استفاده از یک آدرس IP مشترک با سایت‌‌های نامعتبر، میتواند سبب جریمه شدن سایت توسط گوگل شود و تاثیر آدرس IP بر سئو و رتبه بندی سایت در صورت استفاده از IP اشتراکی منفی خواهد بود.

لزوم داشتن گواهینامه SSL

گوگل استفاده از گواهی SSL را به عنوان معیاری برای رتبه بندی سایت ها تعیین کرده است. خزنده های گوگل طوری برنامه ریزی شده اند تا سایت های دارای گواهینامه SSL که از HTTPS استفاده میکنند را در اولویت بالاتری قرار دهند.
بنابراین استفاده از گواهی SSL و پروتکل امنیتی HTTPS، جهت ایندکس شدن سایت و قرار گرفتن در رتبه های بالای نتایج جستجوی گوگل، بسیار حائز اهمیت میباشد.

مزایای داشتن آدرس IP اختصاصی برای سئو

  • - گوگل سایت هایی که دارای گواهینامه SSL باشند را بهتر میداند و آنها را نسبت به دیگر وب سایت ها ترجیح میدهد. داشتن یک آدرس IP اختصاصی، امکان دریافت گواهینامه SSL (SSL Certificate) خصوصی را راحت تر میکند. بهتر است بدانید سایت هایی که دارای آدرس IP اشتراکی هستند تا سال 2007 نمیتوانستند گواهینامه SSL دریافت کنند. 
  • - آدرس های IP اختصاصی اغلب از سرعت بالایی برخوردارند و سایت هایی که بر روی این IP ها بارگذاری میشوند نسبت به سایت هایی که از IP اشتراکی استفاده میکنند، سریع تر لود میشوند. بنابراین کاربران و گوگل در زمان کوتاه تری میتوانند به آن وارد شوند که این مورد علاوه بر افزایش احساس رضایت کاربران، امتیاز بهتری از سوی الگوریتم های گوگل به سایت میدهد. 
  • - بهتر است از سرور های محلی کمک بگیرید زیرا هر چه فاصله جغرافیایی شما با سرورتان کمتر باشد، سرعت بارگذاری سایت بهتر خواهد بود. 

تاثیر IP بر رتبه بندی و بهینه سازی موتورهای جستجو:

  1. محل جغرافیایی: یک IP مرتبط با یک محل جغرافیایی خاص است. این اطلاعات میتوانند برای موتورهای جستجو مفید باشند تا محتواهای مکانی مرتبط با نتایج جستجو به کاربران ارائه دهند. برای مثال، اگر شما یک سایت محلی دارید و سئو مناسبی برای جستجوهای محلی میخواهید، داشتن IP متصل به محل جغرافیایی هدف میتواند کمک کند.
  2. ارتباط با سایر IP‌ ها: همبستگی IP شما با سایر  IP‌ها سایت ها و منابع دیگر میتواند تأثیرگذار باشد. اگر IP شما به عنوان مثال با سایت های معتبر و با کیفیتی مرتبط با حوزه فعالیت شما در ارتباط باشد، میتواند به بهبود رتبه بندی سایت شما کمک کند. به طور مشابه، اگر IP شما به هر دلیلی به سایت های غیرقابل اعتماد یا محتوای ناخوشایند وصل شود، ممکن است این اتصالات منفی بر روی رتبه بندی سایت شما تأثیر بگذارند.
بستن پاپ اپ
بستن پاپ اپ