ختماس با کارشناسان شرکت نرم افزاری خورشید پشتیبانی 24 ساعته
سامانه پشتیبانی شرکت نرم افزاری خورشید کارونا

معرفی محیط برنامه نویسی Visual Studio Code

ویژوال استادیو کد چیست؟

Visual Studio Code (به اختصار به آن VSC هم گفته می شود) ،یک ویرایشگر متن و محیط توسعه برنامه نویسی سبک اما بسیار قدرتمند است که برای سیستم های ویندوز، مکینتاش و لینوکس در دسترس است. این برنامه با پشتیبانی پایه از جاوا اسکریپت، Type Script و Node.js عمل می کند. لازم بذکر است که ویژوال استادیو کد یک خزانه ای بزرگ از افزونه ها برای استفاده از زبان های دیگر در این نرم افزار است، که در ادامه راجع به آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

ویژگی های ممتاز ویژوال استادیو کد چیست؟

1. ویژوال استادیو کد تقریبا 36 زبان برنامه نویسی را پشتیبانی می کند و به این ترتیب این امکان را برای ویرایشگرها و دیباگرهای کد فراهم می کند که تقریبا بتوانند برای هر زبان برنامه نویسی از آن استفاده کنند. زبانهای برنامه نویسی از قبیل پایتون ،PHP،HTML، CSS ، Ruby  C++، Json، java و ...
2. ویژوال استادیو کد با ایجاد افزونه های قوی که توسط تیم برنامه نویسان توسعه داده شده است به یک ویرایشگر متن فوق العاده تبدیل شده است. با نصب این افزونه ها قابلیت های بسیاری به ویژوال استادیو کدتان اضافه خواهد شد.
3. یک ویژگی بسیار خوب این نرم افزار این است که برعکس بقیه نرم افزارهای برنامه نویسی، از حجم بسیار کم (حدودا 40 مگابایت) برخوردار است و شما به راحتی میتوانید آن را دانلود و استفاده کنید
4. از دیگر ویژگی های مهم آن این است که شما میتوانید بصورت رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه ای این نرم افزار قدرتمند را به راحتی و با حجم کم دانلود کنید.
5. یکی دیگر از ویژگی های دلنشین این نرم افزار محیط گرافیکی آن است. گرافیک دلنشین و فوق العاده، جذابیت این نرم افزار را چند برابر کرده است.
6. از جمله امکانات بسیارخوب این برنامه کلیدهای ترکیبی و کوتاه هستند که برای عملیات خاص و مهم تعبیه شده اند.
7. یکی دیگر از ویژگی های آن پشتیبانی از گیت است. همانطور که میدانید یاد گرفتن یک زبان برای برنامه نویس شدن کافی نیست و تقریبا می توان گفت که همه ی شرکت های پیشرفته و حرفه ای برای نگه داشتن کدهایشان از نرم افزارهایی استفاده می کنند که معروفترین آن ها گیت است. پس داشتن نرم افزاری که از گیت پشتیبانی کند بسیار لازم و ضروری است. در ویژوال استادیو کد تقریبا اکثر کارهای مربوط به گیت از جمله: استیج کردن، کامیت کردن، استش کردن، دیدن تغییراتی که روی کد جدید انجام شده، پوش کردن و .... قابل انجام است.
 

دو روش نصب افزونه های ویژوال استادیو کد

1. روش اول: میتوانید با مراجعه به وب سایت ویژوال استادیو که یک خزانه ای بزرگ از افزونه ها است، افزونه مورد نظرتان را نصب کنید.
2. روش دوم: میتوانید در نرم افزار ویژوال استادیو کد به راحتی افزونه مورد نظرتان را جستجو و نصب کنید. روش دوم بسیار روش راحتی برای شما خواهد بود.