تماس با کارشناسان شرکت نرم افزاری خورشید
بستن پاپ اپ
مشاوره تلفنی

با اشتیاق فراوان منتظر پاسخ گویی به شما عزیزان هستیم، همین الان تماس بگیرید.

time صبح از ساعت 8 الی 16
time عصر از ساعت 18 الی 22

بصورت 24 ساعته پذیرای سوالات و درخواست مشاوره رایگان شما هستیم.

لطفا پس از ثبت درخواست صبور باشید، حتما در اسرع وقت رسیدگی خواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان
بستن پاپ اپ

ایرنیک چیست و در چه صورت لازم است ایرنیک بسازید؟

ایرنیک چیست؟

ایرنیک یک شناسه کاربری شامل حروف و اعداد است که هنگام ساخت حساب کاربری در سامانه ایرنیک به شما داده می‌شود. این شناسه کاربری دارای پسوند "irnic-" نیز می‌باشد. به عنوان نمونه: nic123-irnic

در چه صورت لازم است ایرنیک بسازید؟

اگر می‌خواهید یک دامنه ir به نام خود ثبت کنید، ابتدا باید یک شناسه کاربری از وب‌سایت ایرنیک دریافت نمائید.

حساب کاربری در ایرنیک انواع مختلفی دارد که بر اساس اهداف، نوع مناسب را انتخاب می کنیم. این انواع عبارتند از:

  1. حساب کاربری شخص حقیقی: این نوع حساب کاربری مختص افرادی است که به سازمانی وابسته نیستند و اهداف شخصی دارند. به عنوان مثال، اگر قصد دارید وب‌سایت شخصی خود را راه‌اندازی کنید، می‌توانید از این نوع حساب کاربری استفاده کنید.
    حساب کاربری شرکت ها، سازمان ها و نهادهای غیردولتی: این نوع حساب کاربری برای شرکت‌ها، مؤسسات و نهادهای غیردولتی مناسب است که شماره ثبت دارند و مایل به ثبت دامنه‌هایی با پسوندهای مختلف همچون ir.، .ایران، co.ir ،.org.ir. و net.ir. هستند.
  2. حساب کاربری وزارت‌خانه‌‌ها، سازمان‌‌ها و شرکت‌های دولتی: سازمان‌ها، شرکت‌ها و وزارت‌خانه‌های متعلق به قوای سه‌گانه دولتی، از این شناسه کاربری برای تأیید مالکیت دامنه‌های خود استفاده می‌کنند. همچنین، قادرند دامنه‌هایی با شناسه دولتی نظیر "gov.ir" و "co.ir" را ثبت نمایند.
  3. مراکز آموزشی و پژوهشی: این نوع حساب کاربری به تمام مؤسسات آموزشی، پژوهشی و نهادهای حقوقی اعطا می‌شود که دارای مجوز از وزارت علوم، وزارت آموزش و پرورش یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند. به عنوان مثال، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی می‌توانند از شناسه "ac.ir" و مدارس از شناسه "sch.ir" بهره ببرند.
  4. شناسه محدود: این شناسه به افرادی که کسب و کار دارند، کمک می‌کند تا علاوه بر درخواست ثبت دامنه، به عنوان واسطه مالی و فنی برای دامنه‌ها نیز فعالیت کنند. بدین ترتیب، افراد حقیقی که تمایل دارند برای دیگران دامنه ثبت کنند یا به عنوان متخصص فنی و مالی در رابطه با دامنه‌ها شناخته شوند، می‌توانند با وارد کردن حداقل اطلاعات، شناسه محدود خود را دریافت کنند.
    لطفاً توجه داشته باشید: برای ثبت دامنه با پسوند "ir" از طریق وب‌سایت‌های نمایندگان ایرنیک، حساب کاربری خود را شناسه محدود انتخاب نمی‌کنیم؛ زیرا در این صورت، تنها قادر به ثبت دامنه در ایرنیک خواهیم بود و امکان خریداری دامنه از طریق وب‌سایت‌های نمایندگان این سیستم وجود نخواهد داشت.

برای مشاهده مراحل ساخت حساب کاربری در ایرنیک، مقاله "چطور اکانت نیک/ایرنیک بسازیم" را مطالعه نمائید.

در صورت داشتن هر گونه سوال یا ابهام در این زمینه، با ما تماس بگیرید. صبورانه و دلسوزانه پاسخگوی شما خواهیم بود.

تلفن: 38303277-035

موبایل: 09017427667

بستن پاپ اپ
بستن پاپ اپ